Mgr. Bc. Markéta Maršálková (Petrášová)

Markéta Petrášová
Mgr. Bc. Markéta Maršálková (Petrášová)
+420 778 799 550 marsalkova@terapeum.cz

Jmenuji se Markéta Maršálková a vystudovala jsem jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Kromě psychologie jsem vystudovala také estetiku, tj. teorii umění a krásy. Ráda se dívám na každý lidský život jako na umělecké dílo.

V soukromé praxi pracuji čtvrtým rokem a pomáhám lidem, kteří prožívají úzkosti, strachy, deprese nebo u sebe pozorují chování, kterým si nevědomě komplikují život (např. odkládání úkolů, neschopnost asertivního vyjednávání, sebepodceňování v práci nebo v osobním životě, neschopnost navazovat nebo udržet partnerské vztahy, nadměrné stresování se každodenními úkoly atd.). Mým cílem je společně s klientem rozvíjet jeho sebepoznání v oblasti chování a prožívání, pomoci mu hledat co nejlepší řešení jeho potíží a znovu prožívat radost ze života.

Dále jsem tři roky pracovala v Pedagogicko-psychologické poradně Brno jako poradenský psycholog. Během působení v Lize vozíčkářů jsem se seznámila s potížemi, které provázejí fyzický handicap a s lidmi s duševním onemocněním jsem terapeuticky pracovala během svého působení v Nemocnici Blansko.

Nabízím psychologickou pomoc každému, kdo cítí nespokojenost se sebou nebo svým životem a chce to změnit.

Informujte se o nejbližším volném termínu nezávazné úvodní konzultace.

Absolvovala jsem pětiletý akreditovaný psychoterapeuticky výcvik v Integrované psychoterapii/Knobloch a dále se vzdělávám.

Od roku 2021 jsem členkou České asociace pro psychoterapii.

Další absolvované vzdělávací kurzy:

  • odborný seminář „Přehled psychosomatických syndromů a principy diagnostického rozhovoru“ (absolvovaný na Cyrilometodějské teologické fakultě, Univerzity Palackého v Olomouci)
  • vzdělávací program „Úvod do neuropsychoterapie“ (organizovaný Českou asociací pro psychoterapii)
  • program celoživotního vzdělávání „Psycholog ve zdravotnictví“ (absolvovaný na Masarykově univerzitě)
  • vzdělávací program „Základy krizové intervence tváří v tvář“ (organizovaný Občanským sdružením ʺDʺ, akreditovaný MŠMT)